Denarja je dovolj! Kje so projekti?

Podatki kažejo, da je vrednost gradbenih del v Sloveniji v preteklem letu zabeležila opazen padec, kar je povzročilo negotovost predvsem med manjšimi podjetji. Ali lahko pričakujemo gradbeni bum ali pa nas čaka še eno obdobje stagnacije in proračunskih rezov? Slovenija si prizadeva za prenovo svoje infrastrukture, od železniških prog do stanovanjske gradnje, a kako realistični so ti cilji? Koliko bo v resnici namenjenih gradbenim projektom v letih 2025 in 2026? In še bolj ključno – ali bodo sredstva tudi dejansko učinkovito uporabljena za projekte, ki jih nujno potrebujemo?

Na drugi strani se odpira tudi vprašanje slovenskega nepremičninskega trga, ki je zaradi zanimanja tujih vlagateljev videti obetaven, vendar veliko negotovosti prinaša vladni predlog nepremičninskega davka. Ali lahko postane Slovenija privlačna destinacija za vlagatelje v trajnostne in inovativne projekte? Kakšne priložnosti ponuja naš trg, in kje so njegove meje?

Kadrovska kriza v gradbeništvu in marsikateri drugi panogi je že nekaj časa pereč problem. Pomanjkanje delovne sile – še posebej domače – sili podjetja v iskanje delavcev iz Azije in drugih regij. Kakšne so izkušnje s tem pristopom in kako lahko dolgoročno rešimo to vprašanje? Se lahko digitalizacija, umetna inteligenca in napredne tehnologije izkažejo za prelomne in omilijo tudi te težave?

Gradbeni sektor je danes eden najbolj odvisnih od globalnih makroekonomskih razmer, hkrati pa vse bolj povezan s trajnostnimi izzivi. Ali lahko evropska sredstva in nove tehnologije Sloveniji pomagajo postati primer dobre prakse? In kakšne so napovedi za prihodnja leta?

Na 8. konferenci Biznis in trendi v gradbeništvu, ki bo potekala 26. in 27. marca 2025, bomo iskali odgovore na vsa ta vprašanja. V dveh dneh bomo skupaj z domačimi in tujimi strokovnjaki pogledali kje so največje priložnosti in kaj nas čaka v prihodnosti ter vam ponudili koristne uvide in navdih za nove korake.